„U” Cluj pierde dar câștigă. 0-3 pe Cluj Arena în ultimul meci al sezonului GALERIE FOTO

Recomandarea redacțieiSport by Actual de Cluj - mai 20, 2014 0 209

„U” Cluj a pierdut  meciul cu Pandurii cu 3-0, dar echipa e salvată de la retrogradare. Cele trei goluri au fost înscrise în a doua repriză: Șendroiu deschide scorul în min. 49, Dos Santos majorează diferența în min. 54 și, în fine, în minutul 90 Erico este cel care consfințește rezultatul final, 0-3 pe tabela Cluj Arena. Universitatea termină campionatul cu 40 de puncte și așteaptă jocurile de mâine pentru stabilirea ierarhiei finale.

usuporteri
În tribune au luat loc în această seară 3.000 de suporteri și spectatori – adică 10% din întreaga capacitate a stadionului Cluj Arena. După meci mulți suporteri au intrat pe stadion și au sărbătorit alături de fotbaliști faptul că, după etape de emoții, Universitatea Cluj rămâne și în următorul sezon în prima ligă de fotbal.