CFR, victorie la scor în primul amical al iernii. Ce fotbalist a debutat cu gol în formația lui Petrescu

Sport by Catalin Suciu - ian. 18, 2018 0 467

Echipa clujeană a învins-o pe Castellon, din liga a patra din Spania, cu 4-0, în primul meci de verificare al iernii.

CFR-ul se află în Spania, în cantonament, iar miercuri seara a jucat primul amical, în care s-a impus fără probleme. Spaniolii au înscris în propria poartă, iar celelalte goluri ale CFR-ului au fost marcate de Hoban, Culio și Costache, ultimul aflat la prima reușită în tricoul clujenilor.

Țucudean a fost trimis din primul minut în teren, în timp ce Bordeianu și Costache, celelalte două achiziții din această iarnă, au evoluat în partea a doua.

Echipa folosită de Dan Petrescu: Duka – Manea, Luchin, A. Mureşan, Camora – Hoban, Culio – Păun, Djokovic, Omrani – Ţucudean

Au intrat în repriza a doua: Adi Rus – Peteleu, Bordeianu, Al. Vlad, Deac, L. Rus, Costache, Vera, Nouvier, Mailat, Urko Vera, Coman

CFR Cluj va susține următorul meci amical împotriva formației Wisla Cracovia.