Victorie pentru U Cluj în ultimul meci din 2015

Sport by Catalin Suciu - dec. 05, 2015 0 381

Universitatea Cluj s-a impus în deplasare cu Șoimii Pâncota, scor 3-1 și încheie acest an pe locul 9.

”Studenții” au deschis scorul în repriza secundă prin Crișan, care a reluat cu capul mingea trimisă din corner de Calcan (53) și l-au majorat prin Ursu, care a fructificat pasa lui Berci (55), un junior de 16 ani titularizat în premieră la prima echipă.
Gazdele au redus din diferență după reușita lui Issa (73) și puteau egala, dar Leucuța a ratat un penalty în minutul 78. Pe final, Universitatea a mai înscris o dată prin Marvin Schieb, printr-un lob frumos, fără șansă pentru portarul arădenilor.

Echipele:

Pâncota: Irimia – Doda, Pascariu, Dubeștean, Siminic – Pavel (Fuchs 65) – Leucuţa (Cuedan 80), Issa, Danci (Mihai 58) , Pirtea – Dragalina.
Antrenor: Ionuț Popa

„U” Cluj: Niczuly – Keresztes, R. Crişan, Mutu, Berci – Boboc (Cândea 46), Kovacs – Oct. Ursu, Calcan, Greu (Popescu 64) – Cocină (Schieb 76).
Antrenor: Mihai Teja