Un internațional român e dorit de Universitatea Cluj. „Mă duc și în liga a II-a, nu-i nici o problemă”

Sport by Catalin Suciu - nov. 05, 2018 0 723

Universitatea Cluj îl dorește din nou, după ce jucătorul a devenit liber de contract. Gicu Grozav a rezistat o lună la Dinamo și și-a reziliat contractul după eliminarea „câinilor” din Cupa României.

Fotbalistul a plecat dezamăgit de la Dinamo și e dorit din nou de Universitatea Cluj, formație care l-a ofertat înainte ca acesta să meargă în Ștefan cel Mare. Sabău admite interesul pentru internațional, iar jucătorul ia în calcul varianta de a juca până în vară la „U” Cluj.

„Asta e, vedem! Mă duc la Liga a II-a, undeva. Găsesc eu, nu e problemă” , a declarat Gicu Grozav după despărțirea de Dinamo.

Patru meciuri a jucat Grozav la Dinamo în acest sezon competiţional, trei în campionat şi unul în Cupa României, fără a marca vreun gol pentru echipa din Ştefan cel Mare. El s-a despărţit de echipa antrenată de Mircea Rednic după meciul cu Csikszereda, din optimile de finală ale Cupei României, partidă în care a ratat penalty-ul care îi putea duce pe „câini” în sferturi.

Dinamo a fost eliminată  în optimile de finală ale Cupei României de echipa AFK Csikszereda, din Liga a III-a, după un meci decis la loviturile de departajare. După 90 de minute, scorul a fost egal, 2-2, în prelungiri fiecare echipă a marcat, iar la loviturile de departajare formaţia din Miercurea Ciuc s-a impus, scor 6-5.

Universitatea s-a impus în ultimul meci, 4-0, pe terenul lui UTA Arad, înregistrând cea mai confortabil succes din acest campionat.