„U” Cluj, doar remiză cu UTA, pe teren propriu. Urmează un duel de foc în Cupa României

Sport by Actual de Cluj - mart. 31, 2024 0 171

U Cluj a remizat cu UTA, pe teren propriu, scor 0-0 și se menține pe prima poziție în play-out.

Prima repriză a fost anostă, fără ocazii de gol, iar în partea a doua clujenii au preluat inițiativa, dar nu au reușit să marcheze. Nistor a fost cel mai periculos om din tabăra gazdelor, însă a fost mereu blocat.

Pentru U Cluj urmează miercuri un meci tare cu Hermannstadt, în sferturile de finală ale Cupei României.

Universitatea Cluj: Gertmonas – Oancea (Anselmo ’73), Masoero, Thalisson – Bic (Doukoure ’74), Simion (Mitrea ’90) – Roguljic (Popa ’63), Nistor, Chipciu – M. Rus (Silaghi ’73).

Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

UTA Arad: Kucher – Căpuşă, Stolnik, Benga, Costa – Fabry (Freitas ’63), C. Mihai, Joao Pedro (Lopez ’90) – R. Pop (Ezekiel ’46), Tudorie (Morar ’23), Omondi.

Antrenor: Mircea Rednic.