CFR, eliminare umilitoare din Cupa României. A pierdut drastic cu o echipă din liga a doua. Mai rezistă Mutu?

SportTop News by Actual de Cluj - apr. 02, 2024 1 142

CFR Cluj e în criză profundă. Echipa care cu Dan Petrescu ajunsese spaima tuturor în România, a fost eliminată în sferturile de finală ale Cupei României de Corvinul Hunedoara, din liga a doua.

În fața a peste zece mii de spectatori, gazdele s-au distrat, la propriu, cu fosta campioană a României. Tachtsidis, de la clujeni, a primit cartonaș roșu în debutul meciului, după un cot în figură aplicat unui adversar, iar gazdele au reușit cel mai neașteptat rezultat. Au deschis scorul prin Lică, înainte de pauză, dar ce a urmat după va intra în istoria neagră a CFR-ului. Marius Coman a făcut 2-0, iar Pârvulescu a dus scorul la 3-0, cu un șut fabulos, direct în vinclu. Nu a fost destul, iar gazdele au mai marcat încă o dată, prin Pop, înainte de ultimul fluier.

4-0 și Corvinul e calificată în semifinalele Cupei României. CFR-ul lui Mutu e ruginit serios, iar scaunul antrenorul se clatină.