„U” Cluj a demolat-o pe singura echipă care a bătut-o în acest sezon

Sport by Catalin Suciu - apr. 03, 2018 0 653

Universitatea a primti vizita celor de la Unirea Tășnad, formație care o bătuse în tur cu 2-0, acesta fiind singurul insucces al clujenilor în acest sezon.

„Studenții” și-au luat revanșa și s-au distrat cu adeversarii lor. Micaș a deschis scorul în prima repriză, Ene a reușit o dublă în doar două minute (54,55), Hațiegan a făcut 4-0, iar Goga a închis partida cu golul al cincilea, în minutul 89.

U Cluj își continuă astfel traseul către liga secundă și e mare favorită la promovare.