Închide

S-a stabilit programul Ligii secunde. Cu cine joacă „U” Cluj în prima etapă. Programul complet

Sport by Catalin Suciu - iul. 17, 2019 0 179

Universitatea Cluj și-a aflat azi programul din Liga secundă. Trupa pregătită de Cristi Dulca va juca în prima etapă cu CSM Reșița, în deplasare.

La sediul Federației Române de Fotbal  a avut loc tragerea la sorți a țintarului de la Liga 2 sezonul 2019-2020.

PROGRAMUL TURULUI LIGII 2
ETAPA 1 (3-4 AUGUST)
Rapid – Farul
Concordia Chiajna – Daco-Getica
Turris Turnu Măgurele – Pandurii
ASU Politehnica Timișoara – CS Mioveni
CSM Reșița – U Cluj
Luceafărul Oradea – Sportul Snagov
FC Argeș – Ripensia Timișoara
Gloria Buzău – Csikszereda Miercurea Ciuc
Metaloglobus – Petrolul Ploiești
UTA Arad – Dunărea Călărași

ETAPA 2 (10 AUGUST 2019)

FARUL CONSTANŢA – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFC UTA ARAD
CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
RIPENSIA TIMIȘOARA – SCM GLORIA BUZĂU
SPORTUL SNAGOV – FOTBAL CLUB ARGEŞ
FC UNIVERSITATEA CLUJ – LUCEAFĂRUL ORADEA
CS MIOVENI – CSM REȘIȚA
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
DACO-GETICA BUCUREŞTI – TURRIS TURNU MĂGURELE
FOTBAL CLUB RAPID – CONCORDIA CHIAJNA

ETAPA 3 (17 AUGUST 2019)
CONCORDIA CHIAJNA – ASSCS FARUL CONSTANŢA
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FOTBAL CLUB RAPID
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – DACO-GETICA BUCUREŞTI
CSM REȘIȚA – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
LUCEAFĂRUL ORADEA – CS MIOVENI
FOTBAL CLUB ARGEŞ – FC UNIVERSITATEA CLUJ
SCM GLORIA BUZĂU – SPORTUL SNAGOV
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – RIPENSIA TIMIȘOARA
AFC UTA ARAD – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – FC PETROLUL PLOIEȘTI

ETAPA 4 (24 AUGUST 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
RIPENSIA TIMIȘOARA – AFC UTA ARAD
SPORTUL SNAGOV – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FC UNIVERSITATEA CLUJ – SCM GLORIA BUZĂU
CS MIOVENI – FOTBAL CLUB ARGEŞ
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – LUCEAFĂRUL ORADEA
DACO-GETICA BUCUREŞTI – CSM REȘIȚA
FOTBAL CLUB RAPID – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
CONCORDIA CHIAJNA – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE

ETAPA 5 (31 AUGUST 2019)
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ASSCS FARUL CONSTANŢA
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CONCORDIA CHIAJNA
CSM REȘIȚA – FOTBAL CLUB RAPID
LUCEAFĂRUL ORADEA – DACO-GETICA BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB ARGEŞ – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
SCM GLORIA BUZĂU – CS MIOVENI
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – FC UNIVERSITATEA CLUJ
AFC UTA ARAD – SPORTUL SNAGOV
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – RIPENSIA TIMIȘOARA
FC PETROLUL PLOIEȘTI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC

ETAPA 6 (7 SEPTEMBRIE 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
RIPENSIA TIMIȘOARA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
SPORTUL SNAGOV – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
FC UNIVERSITATEA CLUJ – AFC UTA ARAD
CS MIOVENI – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – SCM GLORIA BUZĂU
DACO-GETICA BUCUREŞTI – FOTBAL CLUB ARGEŞ
FOTBAL CLUB RAPID – LUCEAFĂRUL ORADEA
CONCORDIA CHIAJNA – CSM REȘIȚA
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA

ETAPA 7 (14 SEPTEMBRIE 2019)
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – ASSCS FARUL CONSTANŢA
CSM REȘIȚA – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
LUCEAFĂRUL ORADEA – CONCORDIA CHIAJNA
FOTBAL CLUB ARGEŞ – FOTBAL CLUB RAPID
SCM GLORIA BUZĂU – DACO-GETICA BUCUREŞTI
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
AFC UTA ARAD – CS MIOVENI
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – FC UNIVERSITATEA CLUJ
FC PETROLUL PLOIEȘTI – SPORTUL SNAGOV
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – RIPENSIA TIMIȘOARA

ETAPA 8 (21 SEPTEMBRIE 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA – RIPENSIA TIMIȘOARA
SPORTUL SNAGOV – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
FC UNIVERSITATEA CLUJ – FC PETROLUL PLOIEȘTI
CS MIOVENI – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – AFC UTA ARAD
DACO-GETICA BUCUREŞTI – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB RAPID – SCM GLORIA BUZĂU
CONCORDIA CHIAJNA – FOTBAL CLUB ARGEŞ
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – LUCEAFĂRUL ORADEA
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – CSM REȘIȚA

ETAPA 9 (28 SEPTEMBRIE 2019)
CSM REȘIȚA – ASSCS FARUL CONSTANŢA
LUCEAFĂRUL ORADEA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
FOTBAL CLUB ARGEŞ – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
SCM GLORIA BUZĂU – CONCORDIA CHIAJNA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – FOTBAL CLUB RAPID
AFC UTA ARAD – DACO-GETICA BUCUREŞTI
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
FC PETROLUL PLOIEȘTI – CS MIOVENI
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FC UNIVERSITATEA CLUJ
RIPENSIA TIMIȘOARA – SPORTUL SNAGOV

ETAPA 10 (5 OCTOMBRIE 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA – SPORTUL SNAGOV
FC UNIVERSITATEA CLUJ – RIPENSIA TIMIȘOARA
CS MIOVENI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – FC PETROLUL PLOIEȘTI
DACO-GETICA BUCUREŞTI – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
FOTBAL CLUB RAPID – AFC UTA ARAD
CONCORDIA CHIAJNA – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – SCM GLORIA BUZĂU
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – FOTBAL CLUB ARGEŞ
CSM REȘIȚA – LUCEAFĂRUL ORADEA

ETAPA 11 (12 OCTOMBRIE 2019)
LUCEAFĂRUL ORADEA – ASSCS FARUL CONSTANŢA
FOTBAL CLUB ARGEŞ – CSM REȘIȚA
SCM GLORIA BUZĂU – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
AFC UTA ARAD – CONCORDIA CHIAJNA
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – FOTBAL CLUB RAPID
FC PETROLUL PLOIEȘTI – DACO-GETICA BUCUREŞTI
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
RIPENSIA TIMIȘOARA – CS MIOVENI
SPORTUL SNAGOV – FC UNIVERSITATEA CLUJ

ETAPA 12 (16 OCTOMBRIE 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA – FC UNIVERSITATEA CLUJ
CS MIOVENI – SPORTUL SNAGOV
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – RIPENSIA TIMIȘOARA
DACO-GETICA BUCUREŞTI – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
FOTBAL CLUB RAPID – FC PETROLUL PLOIEȘTI
CONCORDIA CHIAJNA – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – AFC UTA ARAD
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
CSM REȘIȚA – SCM GLORIA BUZĂU
LUCEAFĂRUL ORADEA – FOTBAL CLUB ARGEŞ

ETAPA 13 (19 OCTOMBRIE 2019)
FOTBAL CLUB ARGEŞ – ASSCS FARUL CONSTANŢA
SCM GLORIA BUZĂU – LUCEAFĂRUL ORADEA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – CSM REȘIȚA
AFC UTA ARAD – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
FC PETROLUL PLOIEȘTI – CONCORDIA CHIAJNA
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FOTBAL CLUB RAPID
RIPENSIA TIMIȘOARA – DACO-GETICA BUCUREŞTI
SPORTUL SNAGOV – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
FC UNIVERSITATEA CLUJ – CS MIOVENI

ETAPA 14 (26 OCTOMBRIE 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA – CS MIOVENI
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – FC UNIVERSITATEA CLUJ
DACO-GETICA BUCUREŞTI – SPORTUL SNAGOV
FOTBAL CLUB RAPID – RIPENSIA TIMIȘOARA
CONCORDIA CHIAJNA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FC PETROLUL PLOIEȘTI
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
CSM REȘIȚA – AFC UTA ARAD
LUCEAFĂRUL ORADEA – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB ARGEŞ – SCM GLORIA BUZĂU

ETAPA 15 (2 NOIEMBRIE 2019)
SCM GLORIA BUZĂU – ASSCS FARUL CONSTANŢA
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – FOTBAL CLUB ARGEŞ
AFC UTA ARAD – LUCEAFĂRUL ORADEA
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – CSM REȘIȚA
FC PETROLUL PLOIEȘTI – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
RIPENSIA TIMIȘOARA – CONCORDIA CHIAJNA
SPORTUL SNAGOV – FOTBAL CLUB RAPID
FC UNIVERSITATEA CLUJ – DACO-GETICA BUCUREŞTI
CS MIOVENI – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU

ETAPA 16 (9 NOIEMBRIE 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
DACO-GETICA BUCUREŞTI – CS MIOVENI
FOTBAL CLUB RAPID – FC UNIVERSITATEA CLUJ
CONCORDIA CHIAJNA – SPORTUL SNAGOV
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – RIPENSIA TIMIȘOARA
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
CSM REȘIȚA – FC PETROLUL PLOIEȘTI
LUCEAFĂRUL ORADEA – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
FOTBAL CLUB ARGEŞ – AFC UTA ARAD
SCM GLORIA BUZĂU – METALOGLOBUS BUCUREŞTI

ETAPA 17 (13 NOIEMBRIE 2019)
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – ASSCS FARUL CONSTANŢA
AFC UTA ARAD – SCM GLORIA BUZĂU
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – FOTBAL CLUB ARGEŞ
FC PETROLUL PLOIEȘTI – LUCEAFĂRUL ORADEA
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – CSM REȘIȚA
RIPENSIA TIMIȘOARA – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
SPORTUL SNAGOV – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
FC UNIVERSITATEA CLUJ – CONCORDIA CHIAJNA
CS MIOVENI – FOTBAL CLUB RAPID
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – DACO-GETICA BUCUREŞTI

ETAPA 18 (16 NOIEMBRIE 2019)
ASSCS FARUL CONSTANŢA – DACO-GETICA BUCUREŞTI
FOTBAL CLUB RAPID – PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU
CONCORDIA CHIAJNA – CS MIOVENI
TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE – FC UNIVERSITATEA CLUJ
ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA – SPORTUL SNAGOV
CSM REȘIȚA – RIPENSIA TIMIȘOARA
LUCEAFĂRUL ORADEA – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC
FOTBAL CLUB ARGEŞ – FC PETROLUL PLOIEȘTI
SCM GLORIA BUZĂU – DUNĂREA CĂLĂRAȘI
METALOGLOBUS BUCUREŞTI – AFC UTA ARAD

ETAPA 19 (23 NOIEMBRIE 2019)
AFC UTA ARAD – ASSCS FARUL CONSTANŢA
DUNĂREA CĂLĂRAȘI – METALOGLOBUS BUCUREŞTI
FC PETROLUL PLOIEȘTI – SCM GLORIA BUZĂU
AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC – FOTBAL CLUB ARGEŞ
RIPENSIA TIMIȘOARA – LUCEAFĂRUL ORADEA
SPORTUL SNAGOV – CSM REȘIȚA
FC UNIVERSITATEA CLUJ – ASU POLITEHNICA TIMIȘOARA
CS MIOVENI – TURRIS-OLTUL TURNU MĂGURELE
PANDURII LIGNITUL TÂRGU JIU – CONCORDIA CHIAJNA
DACO-GETICA BUCUREŞTI – FOTBAL CLUB RAPID

author photo two

Catalin Suciu

Este reporter pentru site-ul actualdecluj.ro, din aprilie 2014. Anterior a lucrat la cotidianul Ziua de Cluj din august 2011. A mai lucrat la cotidianul Monitorul de Cluj între octombrie 2006 și mai 2010, şi la agenţia de presă NewsIn în perioada martie 2007 – februarie 2009. Este absolvent al Facultății de Jurnalism din cadrul Universităţii „Babeș- Bolyai”.

Nici un comentariu

Scrie un comentariu