Foto Expoziție dedicată lui Brâncuși, în holul Primăriei din Florești/ Lucrările au fost realizate de elevii școlii Gheorghe Șincai
AdministrațieCultură by Actual de Cluj - feb. 20, 2024 0 623
O expoziție de desene din dedicată comemorării marelui artist român Constantin Brâncuși a fost deschisă în sediul Primăriei din Florești.
“Elevii școlii Gheorghe Șincai din Florești, Cluj, au lucrat cu pasiune pentru a crea opere inspirate de geniul și spiritul inovator al lui Brâncuși. Fiecare lucrare expusă astăzi reflectă efortul și creativitatea tinerilor artiști, aducând un omagiu deosebit celui care a redefinit sculptura modernă. Sperăm că veți savura această expoziție și veți simți conexiunea cu moștenirea artistică extraordinară lăsată în urmă de Constantin Brâncuși”, a arătat primarul Bogdan Pivariu.
Nici un comentariu
Scrie un comentariu
Articole similare
-
Recorder: Cum sunt amăgiți antreprenorii români de un inginer excentric din Cluj
iun. 02, 2026 0
-
ZF: DriverAI, compania americană care ar vrea să ridice un “centru de date cuantic” de un miliard de dolari la Cluj a făcut până acum aplicaţii de cumpărături. Ce arată datele publice despre companie
iun. 02, 2026 0






