CFR, victorie importantă cu Universitatea Craiova. Traore, primul gol de la revenire

SportTop News by Catalin Suciu - oct. 20, 2019 0 161

CFR Cluj a învins-o pe Universitatea Craiova și își menține supremație în Liga 1. Fără Deac și Bordeianu, lăsați de Petrescu în afara lotului, CFR-ul a arătat la fel de solid.

Oaspeții au controlat jocul în prima repriză, dar fără a avea mari situații de gol. CFR-ul a lovit de două ori după pauză. Lacina Traore, atacantul care sper să-și relanseze cariera sub comanda lui Dan Petrescu, a înscris primul său gol de la transferul la CFR, din pasa lui Păun (70). Omrani a închis meciul la 2-0, iar CFR , la cum arată, pare imposibil de depășit de vreo echipă din Liga 1.

CFR a ajuns la 27 de puncte și e prima în Liga 1, la 3 lungimi de Viitorul.

Echipele de start:
CFR: Arlauskis – Susic, Boli, Vinicius, Camora – Itu, Hoban, Culio – Costache, Traore, M. Pereira
Rezerve: J. Fernandez, Pașcanu, Djokovic, Păun, Golofca, Petrila, Omrani
Antrenor Dan Petrescu

CRAIOVA: Pigliacelli – Vlădoiu, Bălașa, Acka, Vătăjelu – Mățel, Cicâldău, Cosic – Zakaric, A. Ivan, Mihăilă
Rezerve: L. Popescu, Martic, Kelic, Mateiu, Bărbuț, Baiaram, Fortes
Antrenor: Victor Pițurcă

Arbitru: Radu Petrescu / A1: Radu Ghinguleac / A2: Mircea Mihail Grigoriu / Observator: Marian Dorobanțu
Stadion: Dr. „Constantin Rădulescu” (Cluj)