CFR, victorie din faze fixe: 3-0 cu Gaz Metan Mediaș

SportTop News by Catalin Suciu - sept. 30, 2019 0 259

Echipa clujeană face ce știe mai bine: își câștigă meciurile de pe teren propriu. Deși a primit vizita unui adversar incomod, campioana s-a impus la scor.

Deac a centrat, Vinicius a reluat cu capul pentru 1-o, în minutul 20. Până la pauză, CFR-ul a punctat încă o dată. Deac a centrat din lovitură liveră, iar Boli, tot cu capul, a marcat pentru 2-0. Mediașul a încercat să joace fotbal, a ieșit la joc și a avut câteva acțiuni reușite, dar fără a înscrie.  Deși combină frumos, pragmatismul CFR-ului a mai lovit încă o dată. Deac a executat un alt corner, mingea s-a plimbat prin careu și Omrani a făcut 3-0. Scurt, la obiect.

CFR – Gaz Metan 3-0

Au marcat: Vinicius (’20), Boli (’42), Omrani (56)

ECHIPELE DE START

CFR Cluj: Arlauskis – Peteleu, Vinicius, Boli, Camora – Itu, Hoban, Păun – C. Deac, L. Traore, Costache
Rezerve: Rus, Susic, Pașcanu, Culio, Golofca, Pereira, Omrani

Antrenor: Dan Petrescu

Gaz Metan: Pleşca – Pleaşcă, Larie, M. Constantin, Velisar – Droppa, Fofana, Olaru – Ely Fernandes, S. Buş, Dumitru Cardoso
Rezerve: Ricardo Batista, Costea, Trif, Roşu, Chamed, Drăghici, Romeo
Antrenor: Edi Iordănescu