CFR, victorie categorică cu ultima clasată. Culio se desparte cu gol de campioana României

SportTop News by Actual de Cluj - dec. 22, 2019 0 130

CFR Cluj s-a impus fără probleme cu FC Voluntari în deplasare, scor 4-0, meci care a dus și la demiterea italianului Cristiano Bergodi.

„E foarte greu meciul, Voluntari își domină adversarele”, anunța, din nou, în stilul său caracteristic, antrenorul Dan Petrescu. Doar că CFR-ul n-a stat la discuții cu echipa din Voluntari. Sucic (5), Culio (14) și Deac (37) au înscris până la pauză, meciul fiind jucat practic după 45 de minute. În partea a doua, în prelungiri, a mai înscris și Mario Camora. E primul succes al CFR-ului în deplasare după luni de zile. Campioana  urcat pe locul 1 și se pregătește și are liniște înainte de sărbători.

A fost ultimul meci al argentinianului Juan Emmanuel Culio la CFR Cluj.

Voluntari: Rîmniceanu – Struna, Julio, Armaș, Al. Vlad – Căpățînă, Gorobsov, Signorelli – C. Costin, Papazoglou, I. Gheorghe
Rezerve: Mitrev – Balaur, Kocic, Bortoneanu, Ebrailidze, D. Benzar, Țîră
Antrenor: Cristiano Bergodi

CFR Cluj: Arlauskis – Susic, A. Burcă, Vinicius, Camora – Itu, Culio, Djokovic – C. Deac, Rondon, V. Costache
Rezerve: A. Rus, Boli, Hoban, Luis Aurelio, A. Păun, Petrila, Omrani
Antrenor: Dan Petrescu