CFR Cluj, victorie la scor la Botoșani. Trupa lui Conceicao se distanțează în fruntea Ligii 1

Sport by Catalin Suciu - nov. 04, 2018 0 109

CFR Cluj s-a impus fără probleme la Botoșani, reușind cea mai categorică victorie din acest sezon.

Clujenii au deschis scorul după autogolul lui Chitoșcă (10), iar Culio a majorat diferența  cu un șut din marginea careului. În repriza secundă Păun a marcat pentru 3-0. Deac și Omrani au înscris până la final în minutele 69 și 73. Gazdele au punctat o dată, prin Ongenda, din lovitură liberă.

CFR ajunge la 4 victorii în ultimele 5 meciuri și acumulează 29 de puncte. Clujenii au 4 puncte peste CS U Craiova și 5 peste FCSB, roș-albaștrii mai având însă de disputat meciul cu Astra de duminică.

FC Botoșani – CFR Cluj 1-5

FC Botoșani: I. Brînză – Dumitraș, A. Miron, Burcă, Chitoșcă – E. Papa, Karaboue – Golofca, Ongenda, Fabbrini – M. Roman II
Rezerve: Fraisl, Chindriș, Patache, L. Fulop, A. Corban, N. Trujic, Brekalo
Antrenor: Costel Enache

CFR Cluj: Collado – Cr. Manea, Vinicius, A. Mureșan, Camora – Bordeianu, D. Djokovic, Culio- C. Deac, Omrani, Al. Păun
Rezerve: A. Rus, Peteleu, A. Lang, Al. Ioniță II, V. Costache, Mailat, Tambe
Antrenor: Toni Conceicao