CFR Cluj, învinsă acasă de Rapid cu 0-1

ActualitateSport by Actual de Cluj - feb. 10, 2024 0 181

Formaţia CFR Cluj a fost învinsă, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de echipa Rapid, într-un meci din etapa a 25-a a Superligii, transmite News.ro. Golul a fost marcat de Djokovic, în minutul 9.

Antrenorul CFR, Adrian Mutu, a declarat că meciul pierdut de echipa sa a fost unul echilibrat şi a fost decis „de un gol puţin norocos”.

În prima repriză, jocul a fost întrerupt aproximativ trei minute (din minutul 5) din cauza obiectelor pirotehnice folosite de suporterii clujeni.

CFR Cluj:Sava – Mogoş, Boben, M. Ilie, Manea – Muhar, Keita, Tachtsidis (El Kaddouri ’60) – Deac, Bîrligea (Godly ’46), Otele (Serebe ’81).Antrenor:Adrian Mutu.

Rapid:Aioani – Onea (Braun ’54), Săpunaru (Cristea ’17), Iacob, Borza – Al. Albu, Djokovic – Krasniqi (Bamgboye ’70), Burmaz, Papeau (Petrila ’70) – Rrahmani (Oaidă ’70). Antrenor:Cristiano Bergodi.