„U” Cluj, victorie de maidan în ultima etapă

Sport by Catalin Suciu - oct. 14, 2018 0 563

Formaţia clujeană a învins-o la scor pe Dacia Unirea Brăila, ultima clasată. Universitatea a făcut scor te tenis, 6-1 şi urcă în clasament.

Goga a deschis scorul în minutul 11, din pasa lui Marius Coman, iar după pauză studenţii s-au desprins pe tabelă. Ursu (48) şi Coman (53) au punctat rapid în partea a doua, risipind orice emoţie. Oaspeţii au ratat un penalty, dar U a continuat să atace şi să marcheze. Coman, Ursu şi Greu au închis tabela. Dacia a marcat şi ea, pentru onoare, prin van den Dreist.

U Cluj – Dacia Unirea 6-1

Stadion: Cluj Arena, Cluj-Napoca
Spectatori: 2.500
Marcatori: Goga 11, Ursu 48, 79; Coman 53, 72, Greu 87 / van den Driest 87
Arbitri: Constantin Olaru (Râmnicu Vâlcea), Alexandru Filip (Timișoara), Ștefan Dumitrache (Palanca), Cristian Codrea (Baia Mare)
U: Dur-Bozoancă – T. Căpușă (D. Hordouan 83), O. Abrudan, A. Cordoș, D. Berci – G. Florescu, G. Giurgiu (cpt.) – O. Ursu (Al. Coman 80), D. Goga, Cr. Gavra – M. Coman (R. Greu 75)