Vremea îi încurcă planurile: U Cluj, nevoită să-și anuleze al doilea amical din Turcia din pricina furtunii
Sport by Catalin Suciu - ian. 31, 2019 0 208
Aflată în cantonament în Turcia, Universitatea Cluj nu are noroc de vreme bună. Ca toate echipele din România care au ales sudul Turciei, „U” Cluj are probleme mari cu condițiile meteorologice.
Miercuri, formația clujeană ar fi trebuit să dispute o partidă de verificare cu Slavia Sofia, dar meciul a fost anulat din cauza ploii abundente. Astăzi, Universitatea ar fi trebuit să joace cu Cherno More Varna, tot din Bulgaria, însă partida s-a oprit la jumătate tot din cauza ploii și-a terenului plin de apă.
A fost 0-0 la pauză, iar Lobonț a început meciul în următoarea formulă:
Dur-Bozoancă – A. Coman, I. Ursu, Prodan, Taub – Greu, Florescu, O. Ursu – Hațiegan, Pârvulescu, Gavra.
În partea a doua ar fi trebuit să intre: Dinu – Căpușă, Kofi, Prodan, Berci – Burghele, Giurgiu, Janos – Axente, Goga, M. Coman.
Nici un comentariu
Scrie un comentariu
Articole similare
-
Bugetul județului Cluj pentru 2026 ajunge la 1,815 miliarde lei. Investiții majore în spitale, drumuri și infrastructură culturală
apr. 19, 2026 0
-
Scandal cu ecouri la Cluj: Firma turcească Gülermak, dată afară din Suedia în urmă cu doi ani, stârnește reacții dure privind proiectul metroului clujean
apr. 19, 2026 0
