VIDEO U Cluj, a zecea victorie în campionat, 4-0 împotriva ISCT

Sport by Actual de Cluj - nov. 05, 2016 0 432

„Studenții” bifează victorie după victorie: astăzi au bifat-o pe a zecea la scor bun, 0-4 pe stadionul Industriei Sârmei Câmpia Turzii.

Gazdele nu au reușit să înscrie deloc în poarta Universității, în schimb U a deschis scorul în minutul 24 prin Goga, după o pasă a lui Abrudan, scor ce urma să rămână neschimbat până la pauză; în repriza secundă însă au curs golurile: Lemac în minutul 62, tot Lemac în minutul 82 cu capul și, în fine, Goga închide scorul în minutul 90.

Universitatea Cluj e lider neînvins în campionat și după acest meci și bifează zece victorii în zece meciuri, dar și 31 puncte acumulate și golaveraj de 61 goluri înscrise la 5 primite. Aceasta a fost a treia deplasare pentru U în județ după Gilău și Turda.

Fanii Universității au fost prezenți cu sutele și la acest meci – „Stadioanele pline sunt acum istorie / Am rămas doar noi, eroi fără glorie” sau „Aș fi avut o tinerețe monotonă și confuză / Dacă nu ajungeam să trăiesc viața de peluză” sunt mesajele suporterilor la meci.

Colegii de la TurdaNews.net au transmis în direct meciul, îl găsiți integral pe youtube: