VIDEO CFR, început cu stângul în pregătire. Campioana a fost învinsă de o echipă din liga a doua a Germaniei

SportTop News by Catalin Suciu - ian. 18, 2020 0 306

CFR Cluj a pierdut cu 1-2  primul meci de verificare din Spania, unde se află în cantonament. Feroviarii au fost învinși de Holstein Kiel (locul 10, liga 2) din Germania.

La pauză a fost 0-0, după care nemții au deschis scorul prin Baku (57).  CFR a egalat după numai zece minute prin Omrani, dar Kiel a revenit în avantaj în minutul 82.

Repriza I

Repriza a II-a

Echipa de start a CFR-ului:

Arlauskis – Susic, Burcă, Vinicius, Camora – Bordeianu, Hoban, Djokovic – Deac, Traore, Costache

Primul meci oficial al CFR-ului anul acesta e programat, duminică, 2 februarie,  de la ora 20:00, în Gruia împotriva lui FCSB.

Până la revenirea în România, clujenii vor mai juca trei partide de verificare.

20.01.2020: CFR Cluj – Ferencvaros, ora 18:30, Benidorm
22.01.2020: CFR Cluj – Dundalk FC, ora 17:00, Oliva Nova
25.01.2020: CFR Cluj – Emelec, ora 13:00, Oliva Nova