Un clujean și o femeie din Breaza, urmăriți internațional prin Interpol, au fost depistați ieri în Bistrița
Actualitate by Actual de Cluj - ian. 09, 2024 0 390
Un clujean și o femeie din Breaza, urmăriți internațional prin Interpol, au fost depistați ieri în Bistrița.
Cei doi au fost găsiți în cartierul Unirea din oraș de către polițiștii de la compartimentul Urmăriri al Serviciului de Investigații Criminale. Față de aceștia, autoritățile din Marea Britanie au emis mandate internaționale de arestare. Un bărbat de 32 de ani, din Cluj-Napoca și o femeie de 30 de ani, din Breaza au fost escortați și prezentați Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Cluj, în vederea punerii în aplicare a mandatului internațional de arestare pentru săvârșirea infracțiunilor de înșelăciune. Față de cele două persoane a fost luată măsura reținerii pentru o perioadă de 24 de ore, urmând să fie prezentate magistraților cu propunere de arestare preventivă.
Nici un comentariu
Scrie un comentariu
Articole similare
-
VIDEO Boc și Tarcea se bat în video-uri prin care vor să arate să au rezolvat problemele oamenilor din cartierul cu cei mai activi membri USR
dec. 06, 2025 1
-
VIDEO Poate o clădire contemporană din Cluj concura la decorațiuniule festive cu cea mai instagramabilă clădire din București, Mița Biciclista?
dec. 06, 2025 0
