U Cluj, victorie dificilă în liga a patra. „Studenții” n-au putut marca o repriză în poarta lui Armenopolis și au avut un eliminat

Sport by Catalin Suciu - nov. 19, 2016 0 902

U Cluj a avut de tras pentru a bifa victoria cu Armenopolis Gherla, echipă alcătuită din mai mulți jucători trecuți de prima tinerețe.

„Studenții” au ratat în startul meciului o ocazie prin Lemac, dar apoi, surprinzător, Armenopolis a echilibrat meciul. Goga a primit apoi direct cartonașul roșu după o intrare întârziată și și-a lăsat echipa în inferioritate numerică înainte de pauză (min 39). La reluare, Armenopolis a căzut din punct de vedere fizic, iar Universitatea a început să controleze partida. Giurgiu a irosit o șansă uriașă după o reluare în bara transversală (min 53), însă meciul, chiar și așa, curgea către un 0-0 neașteptat. Lemac și Hațiegan au punctat, însă, în ultimele minute, iar U își continuă marșul solitar către promovarea în Liga a III-a.

U Cluj:  Man – Fizeșan, Abrudan, Irimie, Manu – Giurgiu, Moșuți (53 Kilin) – Costea (50 Arman, 87 Pintea), Goga, Hîmpea (65 Haţiegan) – Lemac

Antrenor: Marius Popescu