„U” Cluj, învinsă de Olimpia Satu Mare în play-out

Sport by Catalin Suciu - apr. 16, 2016 0 231

Universitatea își continuă parcursul în liga a doua după ce a scăpat la mijlocul săptămânii de faliment, dar pe plan sportiv n-are motive de sărbătoare.

Formația abandonată și de antrenorul Mihai Teja a jucat la Satu Satu Mare și-a fost învinsă de echipa gazdă cu 3-1.  Fără motivație după ce a ratat accederea în play-off, U Cluj s-a văzut condusă după reușita lui Buhăescu (min 19). Moruțan, cel mai promițător junior al Universității, a restabilit egalitatea (35), însă tot Buhăescu a marcat pentru gazde, chiar înainte de pauză. Mărkus a închis tabela la 3-1 în minutul 72.

Echipa a fost pregătită la acest meci de Mihai Nădăban (antrenorul cu portarii) și de Zsolt Szilagyi, unul dintre cei mai iubiți jucători pe care i-a avut Universitatea în ultimii 20 de ani.