U Cluj defilează în meciurile de pregătire. Succes la scor de tenis în ultimul amical

Sport by Catalin Suciu - feb. 05, 2018 0 1109

Universitatea Cluj a câștigat al treilea meci din această iarnă, după ce s-a impus cu 6-1 în fața echipei Unirea Dej.

Cristian Ene (două reușite), George Florescu, Dorin Goga, Hațiegan și Hordouan au punctat pentru formația clujeană, în timp ce pentru oaspeți a marcat Cristian Itu.

Partida s-a desfășurat pe durata a 105 minute.

Antrenorii Adrian Falub și Marius Suller au aliniat astăzi următoarele echipe:

Prima repriză (30+30 min): Dinu – Takacs, Onicaş, Cordoş, Manu – Florescu, Micaş – Ursu, Greu, Goga – Ene. Au mai jucat: R. Pop, Hordouan

Repriza secundă (45 min): Pop – Chiş, Telcean, Dan L, Potcoavă – Saroşi, Miholca – Hordouan, Văsălie, Salcău – Hațiegan. A mai jucat: Gorcea

Următoarea partidă pentru Universitatea se va juca miercuri, de la ora 12:00, în compania Metalurgistului Cugir. Meciul e programat în Parcul Sportiv „Iuliu Hațieganu”.