S-au distrat cu cea mai slabă cotată. U Cluj, în cărți pentru calificarea în sferturile Cupei

Sport by Actual de Cluj - nov. 11, 2022 0 116

Universitatea Cluj s-a impus fără probleme in deplasare cu CSM Alexandria, în Cupa României, scor 4-0 și are șanse de calificare in sferuri, înainte de ultima etapă.

Haită a fost cel care a deschis scorul în minutul 30, după pauză marcând Pițian și Bălan, de două ori.

Ultima etapă din grupele Cupei României va fi decisivă pentru califcarea în următoarea fază competiției. În runda a treia, ”U” va primi vizita celor de la Rapid București, meciul urmând să se dispute în perioada 6 – 8 decembrie.

Echipa de start a Universității în meciul cu CSM Alexandria: Gorcea – Briceag, Nowak (Pițian din minutul 2), Ilie, Mitrea – Simion (Bic din minutul 46), Purece, Remacle – Hofman (Fulop din minutul 46), Haită (Horșia din minutul 67), Bălan.