Petrescu, dezamăgit după un nou eșec: „apărarea a fost de cascadorii râsului”!

Sport by Actual de Cluj - mai 02, 2023 0 128

CFR Cluj a fost învinsă de Rapid luni seara, scor 1-3, și se îndepărtează de titlu. Clasamentul e condus de Farul, urmată de FCSB, iar campioana e abia pe locul 3.

Dan Petrescu e dezamăgit de scor, mai ales și nu a ezitat să-și critice jucătorii:

„Golul 2, un șut de la distanță, apoi a fost doar o echipă pe teren. Aa dat gol, am avut ocazii rarisisime. Nu înțelegeam cum la pauză a fost 3-1.

Ăsta e fotbalul, se întâmplă în viața oricărei echipe. Toată lumea a greșit, dar apărarea a fost de «cascadorii râsului» în prima repriză. Așa ceva… se vede lipsa primilor trei căpitani. Eu nu l-am dat pe Dugandzic. Așa a fost să fie. Nu Dan Petrescu l-a lăsat să plece. Mă bucură jocul lui Fică, a fost cel mai bun om al nostru. Îl felicit. Sincer, nu mă așteptam să joace atât de bine. La antrenamente a fost bun, dar nu mă așteptam atât de bine. E un câștig pentru club, chiar merită. E câștigul nostru cel mai mare! În momentul de față suntem pe locul 3, cei din față au prima șansă. Eu nu o să cedez. Voi încerca. Acum, dacă jucătorii vor ceda, asta e. Eu nu voi dormi nopțile, voi încerca să lupt”, a spus Dan Petrescu.

Întrebat despre viitorul lui pe banca lui CFR Cluj, Dan Petrescu a spus:„Acum e la cald, nu are rost să vorbim. Dacă ai rezultate rămâi, dacă nu, pleci. Să vedem ce se va întâmpla la finalul sezonului. Mai am un an contract, nu pot pleca de capul meu. Nu vreau să vorbesc la cald