Patrula cățelușilor! Dinamo, spulberată la Cluj de CFR

SportTop News by Actual de Cluj - feb. 24, 2024 1 277

CFR a învins -o pe Dinamo, scor 4-0, în Gruia, toate golurile fiind marcate în repriza a doua.

Clujenii o duc bine cu Mutu. Au ajuns la 13 goluri sub comanda noului antrenor. Vineri seara, fosta campioană a jucat precaut în prima repriză cu Dinamo, dat s-a descătușat după pauză.

Bîrligea a deschis balul și l-a învins pe Golubovici din poziție centrală, cu o execuție de atacant veritabil (52). CFR-ul a continuat să preseze, dar a afișat ajutată la golul al doilea de apărarea lui Dinamo. Muhar a marcat cu capul, din centrul careului, din corner, sărind singur spre minge (68).

Finalul a adus și o dublă reușită de Otele (79, 82), vârful irosind anterior alte câteva situații mari de gol.

CFR Cluj (4-3-3): R. Sava – Cr. Manea, Boben, Ajeti, Camora – Muhar, Keita, Tachtsidis – C. Deac, Bîrligea, Otele

ANTRENOR: Adrian Mutu

DINAMO (3-4-3): Golubovic – Edgar Ie, Velkovski, Patriche – Moura, Gnahore, Pavicic, Bordușanu – Ilic, Abdallah, Goncalo

ANTRENOR: Zeljko Kopic