Mitropolitul Andreicuț, confirmat cu coronavirus, rămâne în spital minim 10 zile. ”Dânsul e mai în vârstă și trebuie să-l monitorizăm”
SănătateTop News by Mihai Prodan - oct. 03, 2020 0 922

Mitropolitul Clujului Andrei Andreicuț, confirmat cu coronavirus, va rămâne în spital cel puțin zece zile, spune managerul spitalului unde a fost internat acesta, Vasile Mureșan, pentru actualdecluj.ro.
”Starea mitropolitului Andrei Andreicuț est stabilă. Nu ridică probleme deosebite. Este o formă ușoară de Covid și nu e caz de terapie intensivă”, spune el. ”Nu are dificultăți în respirație, și nici tuse. Deocamdată situația sub control, e în stare stabilă, nu ridică probleme deosebite până acum dar va fi monitorizat până la 10-14 zile”.
”Dânsul e mai în vârstă și trebuie să-l monitorizăm pentru că nu știm cum va evolua în timp”, a conchis el.
Citește și:
Mitropolitul Clujului, Andrei Andreicuț, confirmat cu coronavirus
Nici un comentariu
Scrie un comentariu
Articole similare
-
CFR, învinsă în Giulești după un meci spectaculos
sept. 26, 2023 0
-
Incendiu in parcare la Platinia, pe Calea Mănăștur. O mașină a luat foc
sept. 26, 2023 0