Închide

Lider al grupului de deputați UDMR, clujeanul Csoma Botond s-a căsătorit la 51 de ani: Până la urmă mi-a venit mintea la cap

Actualitate by Actual de Cluj - aug. 23, 2026 0 9

Deputatul clujean Csoma Botond, purtător de cuvânt al UDMR, președinte al filialei de partid din Cluj și lider de grup al parlamentarilor maghiari, s-a căsătorit oficial, în acest weekend.

Aleasa sa, Deák-Sala Rebeka, de profesie arhitectă, cunoscută pentru prestația din cadrul unei firme cunoscute de arhitectură din județul Cluj.Csoma Botond a anunțat pe contul său de facebook că s-a căsătorit, printr-un mesaj simplu, însoțit de imaginea de mai sus: „Összeházasodtunk. Ne-am căsătorit. Doamne ajută!”, arată g4media.ro.

Încă din martie, politicianul maghiar în vârstă de 51 de ani anunța că urmează să se căsătorească, prezentând informația într-un registru autoironic: „până la urmă mi-a venit mintea la cap”. De asemenea, pentru o publicație locală dezvăluia că împreună cu partenera sa au aceleași preocupări, aceleași hobby-uri, respectiv călătoriile, drumețiile/sportul în natură.

Nici un comentariu

Scrie un comentariu