Egal pentru alții! CFR a remizat cu Farul și riscă să încheie etapa la 14 puncte de FCSB

Sport by Actual de Cluj - mart. 03, 2024 0 184

Farul Constanța și CFR Cluj au remizat la Ovidiu, scor 1-1, rezultat care nu ajută prea mult niciuna dintre cele două formații.

Trupa lui Hagi nu e sigură de locul în play -off și trebuie să aștepte ultima etapă din sezonul regulat, în timp ce clujenii pierd tot mai mult contactul cu FCSB.

CFR-ul a jucat modest, lent, previzibil, fără sclipiri în prima parte, dar a avut totuși o situație prin Bîrligea, iar apoi un șut trimis de Tachtsidis, scos de Buzbuchi. Farul a deschis scorul în partea secundă, prin Ronaldo Deaconu (65), dar a fost egalată după o execuție fabuloasă semnată de Ajeti, un voleu din careu, care s-a oprit în plasa laterală.

„Meritam golul la cum am jucat în repriza a doua. De când sunt eu, repriza a doua ne-a aparținut în toate meciurile, am schimbat jocul mereu în partea a doua. Asta este bine, dar trebuie să începem meciurile bine și să o ducem așa până la capăt”, a spus Mutu după meci.

FARUL: Buzbuchi – Dussaut, K. Boli, M. Popescu (Diogo Queiros 70), Kiki – R. Deaconu (D. Sîrbu 70), Nedelcu, Vînă – N. Grigoryan (Grameni 58), L. Munteanu (Budescu 70), Rivaldinho (I. Cojocaru 58). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

CFR CLUJ: R. Sava – Cr. Manea (Mogoş 76), Boben, Ajeti, Abeid – Muhar, K. Keita, Tachtsidis (Avounou 69) – Fică (R. Filip 77), Bîrligea (P. Michael 69), Otele. ANTRENOR: Adrian Mutu