Concedieri colective la o fabrică din Cluj, 200 rămân pe drumuri
Economie by Actual de Cluj - sept. 25, 2025 0 360
Aproximativ 230 de angajați de la fabrica Fujikura din Dej urmează să fie disponibilizați, în cadrul unor măsuri de reorganizare a activității. Concedierile ar urma să înceapă în luna octombrie, dar o parte din angajați au fost deja anunțați astăzi că vor rămâne fără loc de muncă.
Conform surselor Dejeanul.ro, este vorba despre o reducere a activității de la Dej din cauza cererii tot mai scăzute în această parte a continentului pentru produsele fabricate aici. Totuși, chiar și după concedieri, ar urma să mai rămână aproximativ 500 de angajați.
