CFR, victorie în stilul Dan Petrescu împotriva lui CSU Craiova

Sport by Actual de Cluj - sept. 21, 2021 0 107

Campioana s-a impus pe teren propriu luni seara, scor 1-0, singurul gol fiind marcat de fundașul Andrei Burcă.

CFR a marcat la prima ocazie de gol. Petrilă a executat un corner, iar Burcă a înscris din câțiva metri. Craiova a controlat jocul în mare parte, dar a ratat mai multe ocazii în prima repriză, prin Andrei Ivan.

În repriza secundă, CFR se putea desprinde. Burcă a ratat o ocazie bună, iar clujenii au avut un penalty clar, după ce Bancu l-a faultat în careu pe Manea, însă centralul a lăsat jocul să meargă.

CFR CLUJ: Bălgrădean – Cr. Manea, Burcă, Bouhenna, Camora – Culio, Bordeianu, Păun – Deac, Costache, Petrila

REZERVE: Hindrich, Fl. Ștefan, Cestor, Ciobotariu, Boateng, Chipciu, Rusu, Gîdea, Fica

ANTRENOR: Dan Petrescu

CSU CRAIOVA: Pigliacelli – Vlădoiu, Găman, Screciu, Bancu – Houri, Mateiu, Nistor – Gustavo, Koljic, Ivan

REZERVE: Lazar, Vătăjelu, Bălașa, M. Constantin, Vînă, Cîmpanu, Baiaram, Markovic, Fedele

ANTRENOR: Laurențiu Reghecampf