CFR și FCSB, a cincea remiză la rând

SportTop News by Catalin Suciu - sept. 16, 2018 0 161

Echipa clujeană a încheiat la egalitate partida cu FCSB de le prorpiul teren, scor 1-1.

Alexandru Stan a fost iertat de un cartonaș risuy în prima repriză, după o intrare dură la Mario Camora, iar oaspeții au și marcat. Adam Lang a gafat ca un începător, i-a oferit mingea lui Florinel Coman, iar la pauză, FCSB- ul era în avantaj.

Gazdele au forțat revenirea în actul secund, iar Țucudean a marcat din nou, fiind în cea mai bună perioadă a carierei. Final de meci, 1-1, a cincea remiză la rând după meciurile din sezonul trecut.

CFR Cluj: Arlauskis – Cr. Manea, Lang, Vinicius, Camora – Males, Djokovic, Bordeianu – Păun, Omrani, Țucudean
Rezerve: Jesus Fernandez – Peteleu, Mureșan, Al. Ioniță, Moutinho, G. Ganea, Tambe
Antrenor: Toni Conceicao

FCSB: Bălgrădean – R. Benzar, Bălașa, Planic, Al. Stan – L. Filip, Dr. Nedelcu – M. Roman, Fl. Tănase, Fl. Coman – Gnohere
Rezerve: A. Vlad – Moruțan, Jr. Morais, Ov. Popescu, R. Rusescu, Teixeira, Man
Antrenor: Nicolae Dică