CFR s-a chinuit cu Iașiul și se îndepărtează de play-off

Sport by Catalin Suciu - nov. 22, 2015 0 147

CFR Cluj e în scădere de formă după victoria cu Steaua. A scos doar o remiză cu FC Voluntari (2-2) după ce-a fost condusă cu 2-0 , iar sâmbătă n-a reușit să o învingă pe CSMS Iași după un meci slab, fără ocazii.

„Feroviarii” aveau nevoie neapărată de victorie în fața Iașiului pentru a nu se îndepărta de zona play-off-ului, dar jocul a avut mult de suferit. În plus, Iașiul putea să deschisă scorul la finalul primei reprize, dar execuția lui Golubovic a fost blocată de Marc (43).  Jocul anost a persistat și în repriza a doua, partida terminându-se nedecis, 0-0.

Echipele de start

CFR Cluj: Marc – Tiago Lopes, Larie, A. Mureșan, Camora – Tomislav, Petrucci – Jakolis, Filipe Nascimento, Nouvier – Cristian Lopez

CSMS Iași: Grahovac – Țigănașu, Frăsinescu, Mihalache, I. Voicu – Ciucă, Mitici, V. Gheorghe, L. Bole – Bădic – Golubovici.