CFR, învinsă și acasă de AS Roma. Campioana României mai păstrează șanse la calificare în primăvara europeană

Sport by Actual de Cluj - nov. 27, 2020 0 123

CFR Cluj a pierdut și acasă cu AS Roma, după înfrângerea din deplasare. A fost 2-0 pentru italieni, ambele goluri fiind înscrise în repriza a doua.

Campioana României a fost aproape de a deschide scorul în prima parte, dar croatul Debeljuh a ratat din poziție bună, după o centrare primită de la Mario Camora. Atacantul CFR-ului a fost eroul negativ. În debutul reprizei secunde a înscris în propria poartă.

Apoi arbitrul aflat la centru a dictat un penalty extrem de ușor pentru italieni, iar Veretout n-a greșit de la punctul cu var. S-a încheiat 2-0 și AS Roma e calificată deja în primăvara europeană.

CFR are patru puncte și e la 3 în spatele celor de la Young Boys Berna.

CFR Cluj: Bălgrădean – Susic, Manea, Burcă, Camora – Djokovic, Itu, Păun – Rondon, Debeljuh, Pereira

Rezerve: Sandomierksi, Checiches, Ciobotariu, Latovlevici, Haiduc, Chipciu, Vojtus, Joca, Carnat

AS Roma: P. Lopez – Spinazzola, Cristante, J. Jesus – B. Peres, Villar, Diawara, Calafiori – Pellegrini, Perez – Mayoral

Rezerve: Berti, Mirante, Karsdrop, Dzeko, Pedro, veretout, Ciervo, Milanese, Tripi, Mkhitaryan