CFR, în coada FCSB-ului, după un nou succes fără emoții în campionat

Sport by Actual de Cluj - oct. 06, 2023 0 96

CFR Cluj a învins-o pe Sepsi OSK Sfântu Gheorghe cu scorul de 3-0 (1-0), joi seara, pe teren propriu, într-un meci restant din etapa a cincea.

Gazdele au deschis scorul prin grecul Panagiotis Tachtsidis (41 – penalty), după un henţ comis în propriul careu de Adnan Aganovic. După pauză clujenii s-au desprins decisiv prin reuşitele semnate de Mario Camora (70) şi Daniel Bîrligea (81), ambii intraţi pe parcursul reprizei secunde.

CFR are cinci victorii şi un egal în cele şase meciuri jucate acasă în acest sezon.

CFR CLUJ (5-3-2): Sava – L. Mihai, Mogoș, Ajeti, Kresic, Morgan – Muhar (cpt.), Tachtsidis, Cvek – Juricic, Jefte

Rezerve: Hindrich – Camora, M. Ilie, R. Filip, Fica, Deac, Konoplyanka, Otele, Bîrligea

Absent: Cr. Manea (accidentat)

Antrenor: Andrea Mandorlini

SEPSI (4-3-3): Niczuly (cpt.) – Aganovic, Bălașa, Kecskes, Fl. Ștefan – Oroian, Alimi, Francisco – I. Gheorghe, Debeljuh, Ștefănescu

Rezerve: D. Moldovan – Dobozi, Renta, Damașcan, C. Matei, Rondon, R. Varga, Kallaku, Safranko

Absenți: D. Ciobotariu, Oteliță, N. Păun, J. Rodriguez (accidentați), Ninaj (suspendat)

Antrenor: Liviu Ciobotariu