CFR Cluj remizează pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaș, 2-2

Sport by Actual de Cluj - dec. 09, 2018 0 123

​CFR Cluj a remizat, pe teren propriu, scor 2-2, cu Gaz Metan Mediaș aseară într-un meci din etapa a 19-a a Ligii 1. Clujenii au fost conduși cu 0-2, au egalat în minutul 87, dar nu au reușit să câștige meciul după ce Culio a trimis în bară din penalti, în ultimul minut din prelungiri. CFR rămâne lider, cu șase puncte deasupra celor de la FCSB, care încă nu au evoluat în această etapă, conform hotnews.ro.

Gazul au început excelent partida, conducând cu 0-2 după golurile reușite de Ely (minutul 12) și Ivanov (minutul 31). Omrani a reușit să egaleze pentru CFR cu o „dublă” în minutele 43 și 87. Culio a ratat ocazia de a câștiga meciul pentru clujeni, șutul lui din penalti lovind bara din dreapta lui Pleșca.

Gaz Metan a jucat cu un om în minus din minutul 63, când Trif a fost eliminat.

Au evoluat echipele:

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Vinicius, Mureşan, Camora – Moutinho (Omrani ’32), Bordeianu, Culio – Deac (Ioniţă ’44), Ţucudean (Petrilă ’46), Păun. Antrenor: Antonio Conceicao

Gaz Metan Mediaş: Pleşca – Creţu, Cristea, Diallo, Trif – Fofana, Luis Aurelio – Olaru (Chamed ’41), Ivanov (Yazalde ’73), Ely Fernandes – Fortes (Romeo ’66). Antrenor: Mihai Teja