CFR Cluj, remiză pe terenul Universității Craiova, 0-0 la sfârșitul sezonului regulat

Sport by Actual de Cluj - apr. 11, 2021 0 141

CFR Cluj, remiză albă pe terenul Universității Craiova la sfârșitul sezonului regulat și abordează astfel play off-ul de pe locul secund în clasament, după FCSB.

Meciul contând pentru etapa a XXX-a a Ligii I, ultima din sezonul regulat, disputată pe stadionul ”Ion Oblemenco” din Craiova, s-a încheiat fără goluri. Ca urmare a acestei remize CFR ocupă locul II în clasament, FCSB ocupă prima poziție.
”Feroviarii” au înscris în minutul 5, însă golul a fost anulat pentru offside. De cealaltă parte doar în prima repriză gazdele au ratat trei ocazii importante, dar mingea a lovit bara.

Ultimele meciuri din sezonul regulat sunt programate luni între Poli Iași și FC Hermannstadt, respectiv FC Viitorul – Gaz Metan Mediaș.

În prima etapă din play off CFR Cluj întâlnește pe teren propriu Academica Clinceni. În ultima etapă, a zecea, la sfârșitul lunii mai, întâlnește liderul sezonului regulat, FCSB.