CFR Cluj învinge Dinamo în Gruia, 1-0, suporterii dinamoviști aruncă petarde în teren, meciul e întrerupt

Sport by Actual de Cluj - iul. 28, 2019 0 259

CFR Cluj a învins aseară Dinamo București în Gruia, 1-0.
Meciul, contând pentru etapa a treia a Ligii I, s-a disputat pe teren propriu pentru „feroviari” și e a treia înfrângere pentru „câinii roșii” în tot atâtea partide disputate în Liga I. CFR Cluj a deschis scorul doar pe finalul partidei, în min. 82, printr-o lovitură de la 11 metri transformată de Billel Omrani, dar gazdele au avut în mai multe rânduri ocazia să deschidă scorul, de patru ori în câteva minute, mai întâi prin Valentin Costache în min. 17, Luis Aurelio în min. 20, MIke Cestor în min. 26 și Alexandru Păun în min. 31.
Să mai spunem că meciul a fost întrerupt în min. 21 de arbitrul Andrei Chivulete din cauză că suporterii dinamoviști au aruncat mai multe petarde pe teren, iar partida a fost reluată doar după ce timp de câteva minute suporterii au fost avertizați că există riscul întreruperii definitive a meciului.