CFR, al doilea succes în cantonament. Echipa clujeană a depășit-o pe Rapid Viena, locul 3 din Austria

Sport by Catalin Suciu - ian. 22, 2018 0 667

CFR Cluj s-a impus cu 3-1 în fața austriecilor de la Rapid Viena în cel de-al doilea meci de pregătire din Spania, acolo unde se află în cantonament.

Formația lui Petrescu a deschis scorul prin Mailat în prima repriză, iar în partea secundă au mai înscris Ciprian Deac, din penalty și Valentin Costache, în urma unui contraatac, el aflându-se, astfel, la a doua reușită în două partide pentru CFR.

Echipa de start:

Arlauskis – Manea, Luchin, Mureşan, Camora – Nouvier, Hoban, Culio, Mailat – Omrani, Ţucudean

Au intrat în repriza a doua: Vîtcă, Peteleu, Vinicius, Gilvan, Vlad, Deac, Bordeianu, Djokovic, Păun, Coman, Balde, Costache