Ștefania Ferencz, secretar general din Ministerul de Interne, eliberată din funcție la cerere
Actualitate by Actual de Cluj - sept. 01, 2023 0 627
Ștefania Gabriella Ferencz, secretar general în Ministerul de Interne, a fost eliberată din funcție la cerere, începând cu data de 1 septembrie, se arată într-o decizie publicată în Monitorul Oficial. În decizie se mai arată că Ștefania Ferencz ”predă lucrările și bunurile care i-au fost încredințate în vederea exercitării atribuțiilor de serviciu în termen de 3 zile” după 1 septembrie. Ferencz a fost numită secretar general în ianuarie 2021, când ministru de interne era Lucian Bode. A fost șefa de cabinet a premierului Emil Boc în perioada 2009 – 2012, apoi secretar general adjunct al guvernului, iar în 2014 a revenit la Cluj ca director general în primăria condusă de Emil Boc.

Nici un comentariu
Scrie un comentariu
Articole similare
-
Cluj Running Festival dă peste cap transportul public. Tramvaiele vor fi înlocuite cu autobuze, iar mai multe linii vor circula deviat în 28 iunie
iun. 24, 2026 0
-
EXCLUSIV Trei pompieri militari, condamnați la Cluj pentru fraudarea fondurilor destinate refugiaților ucraineni. Au obținut ilegal sute de mii de lei / Cum au procedat
iun. 24, 2026 0
