Ministrul de Interne: se închid barurile și restaurantele de teama coronavirusului
ActualitateSănătate by Actual de Cluj - mart. 17, 2020 0 465
Se închid cafenelele și restaurantele, de teama infecției cu coronavirus. Decizia a fost anunțată de ministrul de Interne, Marcel Vela, în urmă cu puține momente.
”Se suspendă activitatea de servire și consum a produselor alimentare și băuturi alcoolice, organizată de restaurante, hoteluri, cafenele sau alte localuri publice din interiorul sau exteriorul locației. E permisă organizarea de activități care nu presupun rămânerea clienților în locații”, a precizat Vela
Nici un comentariu
Scrie un comentariu
Articole similare
-
FOTO/Mașinile de pe trotuare împart Clujul în două. Consilier local: „Fenomenul a scăpat de sub control”
iun. 24, 2026 0
-
Lăpușan: Noua lege a salarizării nu trebuie să pună profesorii împotriva medicilor, administrația împotriva polițiștilor, cultura împotriva justiției sau personalul auxiliar împotriva personalului de specialitate
iun. 24, 2026 0
