Ministrul Transporturilor ameninţă că lotul Cheţani– Câmpia Turzii al Autostrăzii Transilvania va rămâne fără constructor
AdministrațieTop News by Actual de Cluj - apr. 17, 2019 0 321
Ministrul Transporturilor, Răzvan Cuc, a ameninţat cu rezilierea contractului antreprenorul care execută lucrările pe lotul Cheţani – Câmpia Turzii al Autostrăzii Transilvania. Cuc s-a declarat nemulţumit de mobilizarea din teren, transmite Mediafax.
„La cel de-al doilea lot pe care l-am vizitat pot să spun că sunt profund nemulţumit de modul în care s-a mobilizat constructorul, miercuri va veni la directorul Neaga (de la CNAIR – n.a.) antreprenorul de pe Cheţani – Câmpia Turzii pentru a avea o discuţie foarte aplicată. A avansat faţă de ultima vizită, dar mobilizarea pe care o văd în şantier este nesatisfăcătoare, nu o să tolerez un astfel de comportament în condiţiile în care ministerul şi statul român sunt un partener onest în relaţia pe care o avem cu constructorii. Dacă nu se mobilizează, cu siguranţă vom trecem la etapa următoare, probabil reziliem contractul”, a spus Cuc.
Nici un comentariu
Scrie un comentariu
Articole similare
-
De la Londra, Emil Boc cere „sfârșitul erei băieților deștepți din energie”: Clujul își extinde investițiile în panouri fotovoltaice și transport verde
iun. 23, 2026 0
-
România a atras 61% din PNRR: 2,25 miliarde de euro intră în economie. Ministrul interimar al finanțelor avertizează că următoarea etapă este decisivă
iun. 23, 2026 0
