Zeci de persoane s-au autoevacuat aseară de la o sală de evenimente din Cluj-napoca după ce în bucătărie a izbucnit un incendiu
Actualitate by Actual de Cluj - oct. 21, 2024 0 244
Zeci de persoane s-au autoevacuat aseară de la o sală de evenimente din Cluj-napoca după ce în bucătărie a izbucnit un incendiu.
Astfel, aseară polițiștii din cadrul Detașamentului 1 din Cluj-Napoca al Inspectoratului pentru Situații de Urgență au fost notificați despre faptul că a izbucnit un incendiu la panoul electric de la o bucătărie care aparține unei săli de evenimente din comuna Feleacu. Până la sosirea pompierilor, personalul a intervenit cu mijloace proprii și a lichidat incendiul. Ca măsură de precauție, un număr de 20 de persoane, inclusiv angajați, s-au autoevacuat. Nu au fost raportate alte probleme.
Nici un comentariu
Scrie un comentariu
Articole similare
-
Ministerul Culturii despre raportul care s-a soldat cu demiterea managerului Operei din Cluj: documentul e secret căci ”lucrările și dezbaterile din cadrul comisiei sunt confidențiale” / Procesul Estefan vs. Ministerul Culturii, termen mâine
iun. 24, 2026 0
-
Inspirată de copiii ucraineni care și-au reconstruit casele pierdute în miniatură, o expoziție se deschide la Cluj, o organizează 2 universități
iun. 24, 2026 0
