Urs fotografiat la Cătina, au apărut noi urme la Mintiu Gherlii. La Cutca, un tăuraș sfârtecat
Din județ by Actual de Cluj - mai 02, 2023 0 254
Se înmulțesc semnalele privind prezența urșilor în zona Gherlei. În ultimele zile, mai mulți oameni au observat urme de urși, iar în comuna Cătina, un localnic a reușit să fotografieze un exemplar, lângă o pădure.
Apariția de la Cătina a avut loc în zona cunoscută sub numele Dealul Coprului. Potrivit unei localnice, ursul a fost văzut și fotografiat de un tractorist, sâmbătă, înainte de amiază, pe o arătură.
Tot sâmbătă, pe 27 aprilie, un alt urs ar fi făcut ravagii la Cutca, în comuna Sânmartin, arată gherlainfo.ro.
Nici un comentariu
Scrie un comentariu
Articole similare
-
Jurnal de cartier în Mărăști. Cum e când ieși la alegat: spațiu public improvizat, petice de verdeață și multe intervenții făcute de și după gustul locuitorilor
aug. 16, 2026 0
-
România schimbă brusc registrul meteo: de la 37 de grade la furtuni, grindină și maxime de doar 19 grade în câteva zile
aug. 16, 2026 0
