Închide

Un clujean a tăiat un stâlp de lemn lăsând consumatorii fără curent, a fost internat

Actualitate by Actual de Cluj - oct. 17, 2025 0 115

Ireal la Cluj, un bărbat a tăiat un stâlp din lemn, lăsând consumatorii fără curent și alte servicii.
S-a întâmplat în localitatea Cornești, aseară. ”Nu știm ce a fost în mintea unui bărbat care a tăiat seara trecut un stâlp de curent la Cornești dar acum are cu siguranță dosar penal pentru „distrugere”. Incidentul s-a produs în jurul orei 21.40, pe strada Lungă din Cornești. Stâlpul respectiv, unul de lemn, susținea cablurile de curent. La el erau legate și alte servicii de utilități publice, astfel că oamenii din zonă au rămas fără alimentare cu energie electrică dar și fără alte servicii”, arată turdanews.net.

Poliția a identificat autorul și l-a internat cu forța în spital.

Nici un comentariu

Scrie un comentariu