„U” Cluj, victorie în al doilea amical al iernii. 3-1 cu Unirea Alba Iulia. Cine a marcat pentru formația clujeană

Sport by Catalin Suciu - feb. 01, 2018 0 1428

Universitatea Cluj a câștigat fără probleme partida de verificare cu Unirea Alba Iulia, acesta fiind al doilea succes consecutiv în această iarnă, după ce „studenții” au depășit-o pe Arieșul Turda cu 7-0.

Hațiegan, Salcău și Greu au punctat pentru „U” în meciul cu Alba Iulia, în timp ce oaspeții au înscris pe final din lovitură de la unsprezece metri.

“U” (prima repriză): Dinu – Chiş, Onicaş, Cordoş, Manu – Saroşi, Miholca – Hordouan, Salcău, Hațiegan – Lemnaru. A mai jucat: Văsălie.

“U” (repriza secundă): Albuț – Takacs, Onicaș, Telcean, Chiș – Florescu, Micaș – Ursu, Greu, Goga – Ene. Au mai jucat: Salcău, Lemnaru.

Sâmbătă, la ora 12:00, în Parcul Sportiv “Iuliu Hațieganu” va veni Unirea Dej pentru al treilea amical al iernii.