“U” Cluj se scufundă după o nouă înfrângere. “Studenții” au pierdut și la Vâlcea și sunt pe locul 12 din 14. “I-am dominat la toate capitolele. “Am fost extrem de naivi. Continuăm lupta!”

Sport by Catalin Suciu - oct. 11, 2015 0 301

Echipa clujeană a condus în deplasare , dar a fost învinsă pe final de meci de CSM Râmnicu Vâlcea. Situația e extrem de dificilă în clasament, unde Universitatea ocupă locul 12, cu 6 puncte, depășindu-le doar pe Metalul Reșița (1 punct) și Unirea Târlungeni (5 puncte).

”U” Cluj a dominat meciul, a pus presiune pe adversară și a reușit chiar să deschidă scorul prin Boboc care a scăpat singur spre poartă și l-a învins pe Fildan cu un șut plasat (27). Studenții au început în atac și repriza secundă, dar n-au reușit să se desprindă pe tabelă, iar finalul a fost de coșmar. Vâlcea a restabilit egalitatea prin Voinea (80), iar în prelungiri gazdele au înscris prin Staicu.
“Vâlcea n-a fost peste noi la niciun capitol.E inexplicabil ce se întâmplă, e SF. La 1-0 am avut câteva ocazii rarisime , puteam face 2-0, 3-0. Am atacat tot meciul, am început și repriza a doua în atac, am controlat jocul. E mare păcat. Am fost extrem de naivi, dar continuăm lupta”, a spus antrenorul Marius Popescu.
După 8 etape, Universitatea are doar 6 puncte, cu care se situează pe locul 12 în clasament.
Runda următoare, “studenții” primesc vizita lui FC Brașov, formație care a învins-o pe Gaz Metan Mediaș în ultima etapă (2-0).