„U” Cluj se întoarce înfrântă din București: 3-0 împotriva Dinamo, cu gol în prelungiri

Sport by Actual de Cluj - feb. 28, 2015 0 655

Înfrângere pentru Universitatea Cluj în această seară împotriva Dinamo București, 3-0, cu un gol în prelungiri.
Niciun gol nu au reușit să înscrie „șepcile roșii” în această seară în „Ștefan cel Mare” împotriva gazdelor, în schimb au primit trei goluri – Bilinski deschide și închide scorul în minutul 28 cu un șut de la marginea careului, după o pasă de la Elhamed, respectiv în minutul 93 cu un șut puternic din interiorul careului. Între aceste două faze Valentin Lazăr înscrie și el, în minutul 68.

Ultima dată când Universitatea Cluj învingea Dinamo era în aprilie 2011, pe Cluj Arena. De atunci și până la meciul de azi istoria a consemnat și cea mai severă înfrângere administrată de „câini” clujenilor, 6-0 în „Ștefan cel Mare” în turul sezonului trecut.