U Cluj pierde la Târlungeni

Sport by Actual de Cluj - sept. 13, 2015 0 366

Universitatea Cluj a pierdut și meciul de ieri, disputat în deplasare cu Unirea Târlungeni, 1-0.

Oficialii clubului spun despre meci, însă, că a fost unul „extrem de echilibrat” și că U a pierdut meciul „la limită”. Gazdele au deschis scorul în minutul 21 prin Coman, care a înscris cu capul după o centrare a lui Minciună. Calcan a fost pe punctul de a înscrie în repriza secundă, din lovitură liberă, dar mingea a trecut pe lângă poartă.

Iată echipa folosită de Marius Popescu şi Zsolt Szilagyi: Niczuly – Dulap, Mutu, Cordoş, Coc – Kovacs (39, Boboc), Cândea – Butean, Calcan, Oct. Ursu (67, R. Greu) – Schieb (77. P. Popescu)

În următoarea etapă, programată sâmbăta viitoare la ora 11, Universitatea Cluj joacă pe teren propriu împotriva Gaz Metan Mediaș în derby-ul etapei.