„U” Cluj, marș solitar spre promovare. Echipa clujeană a învins din nou la scor în Liga a patra

Sport by Catalin Suciu - apr. 02, 2017 0 468

Universitatea nu are adversar în al patrulea eșalon, câștigând meciul cu Unirea Florești cu 5-1, joc disputat sâmbătă la baza sportivă Dan Anca.

U a deschis scorul după 30 de minute de joc, prin Rareș Takacs, dar Floreștiul a egalat imediat, iar la pauză tabela arăta 1-1. Formația clujeană s-a desprins, însă, prin Hațiegan (50) și Ionescu (66). Goga a făcut 4-1, iar senegalezul Seck a marcat al cincilea gol al formației sale, după o preluare pe piept finalizată cu un șut în vinclu (81).