„U” Cluj, în finala Cupei României!

SportTop News by Actual de Cluj - apr. 27, 2023 0 182

Universitatea Cluj a învins joi, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia UTA Arad şi s-a calificat în finala Cupei României.

Arădenii au avut un gol înscris de Postolachi şi anulat pentru fault în atac, în minutul 15. În minutul 34 arbitrul Horia Mladinovici a dictat penalti după consultarea VAR, la un fault al lui Ubbink la Remacle. Dan Nistor a executat şi a înscris în minutul 41.

U CLUJ: Gorcea – Oancea, Martic (Piţian 75), Miron, Goranov (I. Filip 71) – Bic, G. Simion – Chipciu, Remacle (Fl. Ilie 72), Nistor – Thiam. ANTRENOR: Ioan Ovidiu Sabău

UTA ARAD: Fl. Iacob – Vukcevic, Benga, Chindriş (Hoxhallari 61), Aly Abeid – Roger, P. Anton (Batha 67), Ubbink – R. Pop (Şteau 81), Postolachi (Keseru 61), Otele (Cascini 81). ANTRENOR: Mircea Rednic

Cartonaşe galbene: Chipciu 48, Oancea 65, Bic 90+5 / Hoxhallari 80

Arbitri: Horia Mladinovici – Daniel Mitruţi, Ferencz Tunyogi

Arbitri VAR: Istvan Kovacs – Andrei Constantinescu